Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 212 909 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

marsz

piątek, 01 kwietnia 2016 20:04

Myślę, że kluczem do zmian jest uświadomienie mężczyznom, choć niby o tym wiedzą, że kwestie zapobiegania niechcianej ciąży to również ich sprawa.
Ograniczenie dostępu do tabletki „po” nie dotyczy tylko relacji przygodnych, po których można umyć ręce, wypiąć się, dopóki nie udowodni się ojcostwa, a później udawać bankruta, by nie płacić alimentów.Ani mi w głowie zarządzanie czasem, anumliku, bo nie jestem i nigdy nie chciałem być zarządzającym niczym prócz siebie, a i tu coraz gównianiej idzie. Pomarzyłem tylko o cyklicznej zmianie kierunku rodzenia się i umierania, a reszta by się robiła sama identycznie jak teraz. Więc jeśli byliby starcy-młodzieniaszki, nie różniliby się od obecnych zatatuażonych narcyzów. Każdy miałby rozum, jaki by sobie wyćwiczył. Natomiast takie marzenie wzięło się z rozpaczliwej niezgody na to, że żyje oto człowiek, który tytaniczną pracą nagromadził w sobie przez długie życie tyle wiedzy, umiejętności, doświadczeń, mądrości, piękna, że starczyłoby dla stu, i naraz pach, trach – przestaje żyć. W jednej sekundzie jest byłym człowiekiem, a jego bogactwo w tej samej sekundzie wyparowuje, jakby go nigdy nie było. Z tym się nie godzę. A gdyby po mojej śmierci miało się okazać (nic się nie okaże, ale co szkodzi pomarzyć), że jednak istnieje ten, który to właśnie tak urządził, to mu wywalę prosto w oczy, że skoro we wszystkim jest największy, to również jest największy skurwysyn.

kiedy Świadek Jehowy odczytuje myśli Najwyższego i wie, co jest „sprzeczne z tokiem myśli Chrystusa” oraz co ten Bóg „raczej miał na myśli”, to on ma szczęście, że to nieistniejący Bóg, więc nie odpowie na szarogęsienie się małpy w jego myślach. Macie jako sekta świadomość, że ten Bóg nigdy nie odpowie, więc śmiało zaglądacie w jego myśli, a Ty nawet formułujesz bolszewicką kategoryczność, że „nie mógł jednak tego samego dnia pójść” ze złoczyńcą do raju” – na co Bóg, gdyby istniał, mógłby się wściec: „Kto, kuwa – ja nie mókem?!” – jakbyś Bogiem zarządzał. Gdybyście takie sądy wygłaszali o myślach żywego człowieka, mielibyście milion szans, by nie wyjść z długów lub z pierdlów do końca Waszych dni. Ale że to tylko urojony pokój zagadek Warszawa 
Bóg – to można z nim robić, co się chce. W ten sposób niby korząc się przed swoim Bogiem, olewacie go, robicie z niego pacynkę.


Może się zdarzyć każdemu w najbardziej trwałym związku. W przypadku sytuacji awaryjnej chyba jest jakaś różnica miedzy pójściem do apteki, a wydzwanianem po prywatnych gabinetach, czy sumienie pozwoli wystawić receptę za jedyne sto złotych.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

biegły

czwartek, 12 lutego 2015 23:40

właśnie miałam niedawno do czynienia z opinią biegłej sądowej z Tczewa   wydana opinia przez nią była była widocznie pod dyktando zamawiającego a na dodatek w sądzie poświadczyła nie prawdę dokonała wyceny całości domu zeznała że połowy i policzyła sobie za tą przyjemność 4.700 więc ciekawi mnie ile by kosztowała wycena jeśli ta pani by zeznała że wyceniła całość czy w naszym kraju takie osoby pociąga się do odpowiedzialności może ta wiadomość ostrzeże inne osoby z korzystaniaz usług tej osoby no chyba że zależy im na zawyżeniu wartości Bo przeciez wglad w hierarchie jakiejkolwiek intytucji publicznej jest rowny z lamaniem prawa a jesli ktos mowi o przekrecie to zawsze znajdzie sie jakis wykret aby odpowiedzialnosci uniknac. Schorowana ta nasza Polska od gory do dolu. Honor, wiara i ojczyzna sa w obecnych czasach blizsze hulaj, wiej i olej. Bo i po co zyc w kraju w ktorym kazdy obywatej jest wedlug panstwa zlodziejem, fiskus nie wspiera a zabiera, wysokie szczeble zatloczone sa przez komuinistyczne kury ktore gdakaja byle tylko przetrwac. Brakuje w tym kraju honoru polityka (bo zawsze mozna zmienic partie), wiary w ludzi (bo moze Cie okrasc) i milosci do ziemi (ktora nalezy do sasiada). Ja widzę tylko pozory naprawy przeszlości pokomuszzej, jakze wstrętnej i niszczącej nas bez skrupułów od zwycięskiej ofensyfy sojusza - brata do dziś. Przykro patrzeć na klikę sld-owska mającą za cel bronić się nawzajem, dbać jedynie by to co zagrabili narodowi zostalo u nich jak najdłużej. Wybitni specjaliści prawa i bezprawia to też oni. A reszta społeczeństwa czuła na krzywdy jakie czyni się teraz tym starym ludziom, wiąze sobie sama pętle na szyję swoją i swoich bliskich.Marne widoki dla młodych - dzięki starym.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

budowa

poniedziałek, 13 października 2014 22:55

Mam swoje przemyślenia odnośnie budowy kolektorów i nie potrzeba tu żadnej matematyki. Sposobów łącznia blach z rurkami jest kilka i nie potrzeba robić zagłębienia w środku paska blachy a połowę z jednej strony a połowę z drugiej. Tracimy troszkę blachy na zakładkę ale to kilka procent.
Moje sposoby łącznia blachy z rurkami powinny być skuteczne i bardziej kontaktowe nawet gdybyśmy łączyli blachę ocynkowaną z rurkami miedzianymi. To tak aby zbudować zestaw paneli za 1500zł.a do napełnienia ni potrzeba było dużo płynu.

A co do uszczelnienia w celu zwiększenia ciśnienia to myślę ze gdyby było szczelne i dać tam wysokie ciśnienie to by się zrobiła piłka.
Oczywiście można dać grubszą blachę ale to wiadomo waga i koszty wiec jeśli chodzi o kolektory chaupnicze to chyba nie tędy droga .
Fabryczne maja przewagę nad chaupniczymi ze absorber odbiera więcej energii a następnie więcej przekazuje dalej a co z tym idzie ma wysoką sprawność.
Proszę zwrócić uwagę ze w tym sposobie na zakładkę absorber składa się z blaszek o szerokości 15 cm więc z poczernieniem tego powinno być dużo łatwiej niż z arkuszem 2x1.
Następną zaletą takiego rozwiązania jest to ze te blaszki wszystkie są identyczne wiec możliwe jest zamówienie w zaprzyjażnionym zakładzie jakiejś matrycy do falowania blachy a dalej to już produkcja masowa a co z tym idzie niskie koszty i wysoka jakość.
Myślę ze wspólny zakup szkła i miedzi miałby sens tylko musimy ustalić jaką miedzią i jakim szkłem robimy
Jak się razem weżmiemy to będą efekty w postaci niskich kosztów i wysokiej jakości

Ktoś wcześniej zamieścił filmik jak buduje się panele w manufakturze i chwała mu za to. Tam widać wyraźnie, że blacha (absorber) z rurkami ,, przyspawanymi" jest odwrócona. (Rurki w dół) A cóż to daje. a to, że pod blachą wytwarza się wyższa temperatura niż nad absorberem i rurki są w pojemniku o wyższej temperaturze jak po szybą.
Co prawda, że osobiście tego nie sprawdziłem ale w garnku woda szybciej się gotuje jak jest przykryty a zupa szybciej się ugotuje w szybkowarze niż w garnku. Więc może to pudło między blachą miedzianą a wełną zrobić szczelne aby nie rozrzedzać powietrza, ale go sprężać pod wpływem temperatury . Rurki w takiej gorącej przestrzeni efektywniej będą odbierać ciepło.
Co do wyginania blachy to taki przyrząd powinien mieć każdy fachowiec co obrabia blachą wykończenia przy dachu więc nie trzeba robić tylko poszukać. Ma nadzieję, że nie są to bzdury i komuś pomogą


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

rozwiązanie

niedziela, 15 czerwca 2014 20:33

Instrukcja obsługi pompy jest ale nie ma nic napisane dlaczego długo grzeje   była tylko zworka założona na przewodach które idą do potencjometru od regulacji temperatury a potencjometr był pod osłoną miejsce na niego było zaślepione nie wiem dlaczego.ale to chyba niema nic wspólnego z czasem grzania. Gość który mi napełniał układ klimatyzacji mówił że czynnika jest wystarczająco bo ciśnienie na wejściu jest 2 a na wyjściu 15 przy nagrzanej wodzie.  

Zakup PC powietrze woda i raczej będzie to pompa ze zintegrowanym zasobnikiem, rozważam dwóch producentów Hewalex lub Rotenberga. Teraz zastanawiam się na tym czy wybrać z jedną wężownicą i podpiąć ją do kotła gazowego do obiegu podgrzewającego CWU, czy wybrać tą z podwójną wężownicą, dolną wężownice podpiąć do obiegu CWU a górną podpiąć szeregowo do obiegu CO i kiedy kocioł będzie pracował w trybie CO będzie częściowo pobierał ciepło z zasobnika który w tym przypadku będzie jako bufor. Teraz pytanie    czy podpiąć wężownice z CO na powrocie czy zasilaniu?

Druga sprawa związana z dostarczeniem i wyrzutem powietrza z pompy. Myślę żeby w lecie powietrze dostarczać z zewnątrz i wyrzucać wewnątrz, a w zimie pobierać wewnątrz i wyrzucać na zewnątrz. Też nie wiem jak z głośnością powietrza, czy nie będzie to zbyt głośne?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

kocioł

czwartek, 06 marca 2014 16:30

1. jeden kocioł - jeden komin (no chyba że w kaskadzie ale to osobny temat)
2. Na centralne ogrzewanie około 5kW. Na wodę użytkową żeby dało się normalnie używać - nie mniej niż 19-20kW. 

Zwykle podłącza się do przewodu spalinowo-powietrznego (komina) jeden piec-budownictwo jednorodzinne. Nie oznacza to jednak, że nie można więcej. W budownictwie wielorodzinnym są używane systemy np. Dualex, które umożliwiają podłączenie nawet do 20 pieców gazowych z zamkniętą komorą.
Przewód kominowy w takim przypadku musi spełniać sumaryczne warunki stawiane przez producentów pieców.
Każdy nowoczesny piec ma moc modulowaną nastawą (programem procesora) np. od  5kW do 21kW, a to oznacza, że można go stosować prawie do każdej powierzchni. 

Jak wiadomo zasobnik ma straty postojowe. Sprawdziłem, jakie ma straty mój zasobnik 115 l, wyszło, że przy temperaturze wody w zasobniku 49 st. Kocioł go dogrzewa raz na 6 godzin. Wypala przy tym 140 l gazu. Czyli 560 l doba, mam w plecy.

Czy dałoby się jakoś porównać kocioł dwu funkcyjny, a jednofunkcyjny pod względem ekonomiczności co do grzania CWU? Myśle, żę odpowiedź na pytanie: ile kocioł dwyfunkcyjny zagrzeje litrów wody spalając 560 l gazu? będzie wystarczająca. 

Mam zużycie energii w stanie gotowości do pracy 4kWh/24h (producent podaje 1,3kWh/24h). Czyli stan kiedy nie zostaje pobrana żadna woda-"straty postojowe"
W czym może tkwić problem tak wielkich strat? W instrukcji jest wzór matematyczny według którego obliczono straty.
Może ktoś potrafi obliczyć moje straty według tego wzoru. Moja temperatura wody 49 st, t w kotłowni 17 st. Zasobnik na przykład jest zainstalowany o 1.5 cm niżej niż to jest w instrukcji. W związku z tym zasobnik jest prawie, że przy samej posadce. Dzwoniłem na infolinię i tam się uparty, że odległość zasobnika od posadzki nie została określona przez producenta. Ze niby to wadliwa instalacja. No i jak z takim razmawiać,   skoro gość od usterek nigdy nie otwierał instrukcji instalacji zasobnika-porażka. A tam czrno na białym to odleglość został określona co do milimetra.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

czwartek, 8 grudnia 2016

Licznik odwiedzin:  10 073  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzys...

więcej...

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzystać z klimatyzacji i być z niej zadowolony

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 10073

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Dom