Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 143 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

zgoda

sobota, 28 stycznia 2017 13:08
Skocz do komentarzy

Po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych należy sporządzić geodezyjną inwentaryzację powykonawczą w celu zebrania aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu.

Mieszkam w domu, który ma juz odbiór, a do celów grzewczych używam LPG... Na wiosnę w drodze, przy której mieszkam będzie kładziony gazociąg, do którego będzie można się przyłaczyć... Firma która projektowała gazociąg dla zakładu gazowniczego skontaktowała się ze mną i zaoferowała projekt przyłacza gazowego w cenie promocyjnej /wg nich/ 800 zł... Cena podobno tylko dlatego promocyjna bo mają już wszystkie dokumenty, mapki, itp...
No i tak się zastanawiam... Czy ten projekt przyłącza jest mi w ogóle do czegoś potrzebny... Rozumiem, że po mojej stronie będzie zrobienie przyłacza od skrzynki gazowej w ogrodzeniu - do domu, ale czy do tego potrzebny jest projekt..? Czy firma, którą do tego zatrudnię będzie wymagać tego projektu..?
A może trzeba wystąpić do gminy o pozwolenie na budowę i do tego potzrebny jest projekt..? Ale czy dla takiej pierdoły, kilku metrów rurki trzeba występować o pozwolenie na budowę..

Jak najbardziej się z tym zgadzam że trzeba, co jednak nie zmienia faktu że aby coś zinwentaryzować to trzeba najpierw położyć a żeby położyć to trzeba uzyskać pozwolenia na budowę (instalacja gazu) dokonać zgłoszenia (przyłącza gazu, kanalizacji, wody) a co za tym idzie trzeba dysponować projektami które muszą zawierać odpowiednie uzgodnienia. To tak w skrócie.
A skoro czujesz się tak zdegustowany moimi wypowiedziami, to wyłuszcz mi proszę jak u was w wielkim świecie odbywa się proces przyłączenia do sieci gazowej. Przychodzi firma wykonawcza, kładzie rury gdzie się inwestorowi podoba, geodeta inwentaryzuje, nanosi na mapę i już? tylko jeszcze pan Zenek z gazowni gaz włącza i wszystko gra i huczy? Nie wydaje mi się.

1. Że instalacja gazu zarówno wew. jak i zew. podlega pozwoleniu na budowę napisane jest powyżej.
2. Wszystkie moje wywody sprowadzają się do tego, że u nas od ZUDu się zaczyna (pomijając w tej chwili sprawy pośrednie) a na inwentaryzacji powykonawczej się kończy - wymagana jest przed zasypaniem wykopów pod przewody gazowe
3. Wszelkie Twoje wywody sprowadzają się do tego, że u was ZUD konieczny nie jest, czyli projekt, PnB, wykonanie, inwentaryzacja i zrobione.

Podziel się
oceń
0
0

Więcej na ten temat


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  12 471  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzys...

więcej...

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzystać z klimatyzacji i być z niej zadowolony

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 12471

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl