Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 143 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

instalacje

sobota, 28 stycznia 2017 13:11

co do ceny - u mnie jak budowali przyłącze z gazowni do linii ogrodzenia dogadałem się z kolesiem co robił im projekt i na projekt przyłącza do domu i instalacji w domu zapłaciłem kolesiowi 600+100 za kominiarza - nawet nie wiem czy był u mnie Byłem przekonany, że wykonawca gazowni wykonuje gazociąg i robi skrzynkę gazową w moim ogrodzeniu i tam umieszcza już licznik... I ze nikogo nie obchodzi co dalej, czy ja to sobie dętka rowerową pociagnę czy unimilem...ale do tego gdzie ten gaz idzie już tak, raczej mało bezpieczna materia i próbę ciśnieniową trza wykonać po zrobieniu instalacji, i prawidłowo zawory pozakłądać - gaz to naprawdę nie woda - ciut bardziej sie pali pieruństwo 

wygląda to tak:
1- projekt instalacji gazowej wewnętrznej (czyli od skrzynki do urządzeń) na podstawie "warunków przyłączenia do sieci gazowej"(no i cała ta procedura wstępna w ZG)
2- kominiarz x2 (wstępny i końcowy, bo bez tego nie puszczą gazu w rurkę)
3- pozwolenie na budowę i cała procedura jak w przypadku budowania nowego domu(chyba, że pozwolenie zawarto w tym od budynku)
4- kierbud z uprawnieniami do nadzoru instalacji gazowych+dziennik budowy
5- wykonanie całości
6- wizyta w gazowni na podpisanie umowy
7- montaż gazomierza = puszczenie gazu(jak są wszystkie papiery to ok 1-2 dni)
8- w obrębie GEN  - dodatkowo dają gazomierz do zamontowania firmie wykonującej instalacje, a oni przyjeżdżają tylko na kontrolę

co będzie, jak zrobisz przyłącze bez PnB i reszty formalności. Nic. Po prostu nie zostanie ono odebrane, a co za tym idzie, nikt Ci nie założy licznika gazowego -> nie będzie gazu.
Cała reszta odpowiedzi na pytania wynika właściwie z powyższego. Żeby podłączyli Ci gaz, musi być wymiana uszkodzonego wodociągu  przeprowadzony formalny odbiór instalacji. Żeby można było przeprowadzić odbiór, musi być komplet dokumentów, zaczynający się od PnB. Żeby uzyskać PnB musi być projekt. I tak dalej i tak dalej.
Oczywiście, wykonawcy ten projekt tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny, zapewne i tak się w praktyce okaże, że projekt swoje, a życie swoje, ale formalnie być musi.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

zgoda

sobota, 28 stycznia 2017 13:08

Po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych należy sporządzić geodezyjną inwentaryzację powykonawczą w celu zebrania aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu.

Mieszkam w domu, który ma juz odbiór, a do celów grzewczych używam LPG... Na wiosnę w drodze, przy której mieszkam będzie kładziony gazociąg, do którego będzie można się przyłaczyć... Firma która projektowała gazociąg dla zakładu gazowniczego skontaktowała się ze mną i zaoferowała projekt przyłacza gazowego w cenie promocyjnej /wg nich/ 800 zł... Cena podobno tylko dlatego promocyjna bo mają już wszystkie dokumenty, mapki, itp...
No i tak się zastanawiam... Czy ten projekt przyłącza jest mi w ogóle do czegoś potrzebny... Rozumiem, że po mojej stronie będzie zrobienie przyłacza od skrzynki gazowej w ogrodzeniu - do domu, ale czy do tego potrzebny jest projekt..? Czy firma, którą do tego zatrudnię będzie wymagać tego projektu..?
A może trzeba wystąpić do gminy o pozwolenie na budowę i do tego potzrebny jest projekt..? Ale czy dla takiej pierdoły, kilku metrów rurki trzeba występować o pozwolenie na budowę..

Jak najbardziej się z tym zgadzam że trzeba, co jednak nie zmienia faktu że aby coś zinwentaryzować to trzeba najpierw położyć a żeby położyć to trzeba uzyskać pozwolenia na budowę (instalacja gazu) dokonać zgłoszenia (przyłącza gazu, kanalizacji, wody) a co za tym idzie trzeba dysponować projektami które muszą zawierać odpowiednie uzgodnienia. To tak w skrócie.
A skoro czujesz się tak zdegustowany moimi wypowiedziami, to wyłuszcz mi proszę jak u was w wielkim świecie odbywa się proces przyłączenia do sieci gazowej. Przychodzi firma wykonawcza, kładzie rury gdzie się inwestorowi podoba, geodeta inwentaryzuje, nanosi na mapę i już? tylko jeszcze pan Zenek z gazowni gaz włącza i wszystko gra i huczy? Nie wydaje mi się.

1. Że instalacja gazu zarówno wew. jak i zew. podlega pozwoleniu na budowę napisane jest powyżej.
2. Wszystkie moje wywody sprowadzają się do tego, że u nas od ZUDu się zaczyna (pomijając w tej chwili sprawy pośrednie) a na inwentaryzacji powykonawczej się kończy - wymagana jest przed zasypaniem wykopów pod przewody gazowe
3. Wszelkie Twoje wywody sprowadzają się do tego, że u was ZUD konieczny nie jest, czyli projekt, PnB, wykonanie, inwentaryzacja i zrobione.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  12 478  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzys...

więcej...

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzystać z klimatyzacji i być z niej zadowolony

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 12478

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

WP.TV