Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 143 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

instalacje

sobota, 28 stycznia 2017 13:11

co do ceny - u mnie jak budowali przyłącze z gazowni do linii ogrodzenia dogadałem się z kolesiem co robił im projekt i na projekt przyłącza do domu i instalacji w domu zapłaciłem kolesiowi 600+100 za kominiarza - nawet nie wiem czy był u mnie Byłem przekonany, że wykonawca gazowni wykonuje gazociąg i robi skrzynkę gazową w moim ogrodzeniu i tam umieszcza już licznik... I ze nikogo nie obchodzi co dalej, czy ja to sobie dętka rowerową pociagnę czy unimilem...ale do tego gdzie ten gaz idzie już tak, raczej mało bezpieczna materia i próbę ciśnieniową trza wykonać po zrobieniu instalacji, i prawidłowo zawory pozakłądać - gaz to naprawdę nie woda - ciut bardziej sie pali pieruństwo 

wygląda to tak:
1- projekt instalacji gazowej wewnętrznej (czyli od skrzynki do urządzeń) na podstawie "warunków przyłączenia do sieci gazowej"(no i cała ta procedura wstępna w ZG)
2- kominiarz x2 (wstępny i końcowy, bo bez tego nie puszczą gazu w rurkę)
3- pozwolenie na budowę i cała procedura jak w przypadku budowania nowego domu(chyba, że pozwolenie zawarto w tym od budynku)
4- kierbud z uprawnieniami do nadzoru instalacji gazowych+dziennik budowy
5- wykonanie całości
6- wizyta w gazowni na podpisanie umowy
7- montaż gazomierza = puszczenie gazu(jak są wszystkie papiery to ok 1-2 dni)
8- w obrębie GEN  - dodatkowo dają gazomierz do zamontowania firmie wykonującej instalacje, a oni przyjeżdżają tylko na kontrolę

co będzie, jak zrobisz przyłącze bez PnB i reszty formalności. Nic. Po prostu nie zostanie ono odebrane, a co za tym idzie, nikt Ci nie założy licznika gazowego -> nie będzie gazu.
Cała reszta odpowiedzi na pytania wynika właściwie z powyższego. Żeby podłączyli Ci gaz, musi być wymiana uszkodzonego wodociągu  przeprowadzony formalny odbiór instalacji. Żeby można było przeprowadzić odbiór, musi być komplet dokumentów, zaczynający się od PnB. Żeby uzyskać PnB musi być projekt. I tak dalej i tak dalej.
Oczywiście, wykonawcy ten projekt tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny, zapewne i tak się w praktyce okaże, że projekt swoje, a życie swoje, ale formalnie być musi.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

zgoda

sobota, 28 stycznia 2017 13:08

Po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych należy sporządzić geodezyjną inwentaryzację powykonawczą w celu zebrania aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu.

Mieszkam w domu, który ma juz odbiór, a do celów grzewczych używam LPG... Na wiosnę w drodze, przy której mieszkam będzie kładziony gazociąg, do którego będzie można się przyłaczyć... Firma która projektowała gazociąg dla zakładu gazowniczego skontaktowała się ze mną i zaoferowała projekt przyłacza gazowego w cenie promocyjnej /wg nich/ 800 zł... Cena podobno tylko dlatego promocyjna bo mają już wszystkie dokumenty, mapki, itp...
No i tak się zastanawiam... Czy ten projekt przyłącza jest mi w ogóle do czegoś potrzebny... Rozumiem, że po mojej stronie będzie zrobienie przyłacza od skrzynki gazowej w ogrodzeniu - do domu, ale czy do tego potrzebny jest projekt..? Czy firma, którą do tego zatrudnię będzie wymagać tego projektu..?
A może trzeba wystąpić do gminy o pozwolenie na budowę i do tego potzrebny jest projekt..? Ale czy dla takiej pierdoły, kilku metrów rurki trzeba występować o pozwolenie na budowę..

Jak najbardziej się z tym zgadzam że trzeba, co jednak nie zmienia faktu że aby coś zinwentaryzować to trzeba najpierw położyć a żeby położyć to trzeba uzyskać pozwolenia na budowę (instalacja gazu) dokonać zgłoszenia (przyłącza gazu, kanalizacji, wody) a co za tym idzie trzeba dysponować projektami które muszą zawierać odpowiednie uzgodnienia. To tak w skrócie.
A skoro czujesz się tak zdegustowany moimi wypowiedziami, to wyłuszcz mi proszę jak u was w wielkim świecie odbywa się proces przyłączenia do sieci gazowej. Przychodzi firma wykonawcza, kładzie rury gdzie się inwestorowi podoba, geodeta inwentaryzuje, nanosi na mapę i już? tylko jeszcze pan Zenek z gazowni gaz włącza i wszystko gra i huczy? Nie wydaje mi się.

1. Że instalacja gazu zarówno wew. jak i zew. podlega pozwoleniu na budowę napisane jest powyżej.
2. Wszystkie moje wywody sprowadzają się do tego, że u nas od ZUDu się zaczyna (pomijając w tej chwili sprawy pośrednie) a na inwentaryzacji powykonawczej się kończy - wymagana jest przed zasypaniem wykopów pod przewody gazowe
3. Wszelkie Twoje wywody sprowadzają się do tego, że u was ZUD konieczny nie jest, czyli projekt, PnB, wykonanie, inwentaryzacja i zrobione.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

marsz

piątek, 01 kwietnia 2016 20:04

Myślę, że kluczem do zmian jest uświadomienie mężczyznom, choć niby o tym wiedzą, że kwestie zapobiegania niechcianej ciąży to również ich sprawa.
Ograniczenie dostępu do tabletki „po” nie dotyczy tylko relacji przygodnych, po których można umyć ręce, wypiąć się, dopóki nie udowodni się ojcostwa, a później udawać bankruta, by nie płacić alimentów.Ani mi w głowie zarządzanie czasem, anumliku, bo nie jestem i nigdy nie chciałem być zarządzającym niczym prócz siebie, a i tu coraz gównianiej idzie. Pomarzyłem tylko o cyklicznej zmianie kierunku rodzenia się i umierania, a reszta by się robiła sama identycznie jak teraz. Więc jeśli byliby starcy-młodzieniaszki, nie różniliby się od obecnych zatatuażonych narcyzów. Każdy miałby rozum, jaki by sobie wyćwiczył. Natomiast takie marzenie wzięło się z rozpaczliwej niezgody na to, że żyje oto człowiek, który tytaniczną pracą nagromadził w sobie przez długie życie tyle wiedzy, umiejętności, doświadczeń, mądrości, piękna, że starczyłoby dla stu, i naraz pach, trach – przestaje żyć. W jednej sekundzie jest byłym człowiekiem, a jego bogactwo w tej samej sekundzie wyparowuje, jakby go nigdy nie było. Z tym się nie godzę. A gdyby po mojej śmierci miało się okazać (nic się nie okaże, ale co szkodzi pomarzyć), że jednak istnieje ten, który to właśnie tak urządził, to mu wywalę prosto w oczy, że skoro we wszystkim jest największy, to również jest największy skurwysyn.

kiedy Świadek Jehowy odczytuje myśli Najwyższego i wie, co jest „sprzeczne z tokiem myśli Chrystusa” oraz co ten Bóg „raczej miał na myśli”, to on ma szczęście, że to nieistniejący Bóg, więc nie odpowie na szarogęsienie się małpy w jego myślach. Macie jako sekta świadomość, że ten Bóg nigdy nie odpowie, więc śmiało zaglądacie w jego myśli, a Ty nawet formułujesz bolszewicką kategoryczność, że „nie mógł jednak tego samego dnia pójść” ze złoczyńcą do raju” – na co Bóg, gdyby istniał, mógłby się wściec: „Kto, kuwa – ja nie mókem?!” – jakbyś Bogiem zarządzał. Gdybyście takie sądy wygłaszali o myślach żywego człowieka, mielibyście milion szans, by nie wyjść z długów lub z pierdlów do końca Waszych dni. Ale że to tylko urojony pokój zagadek Warszawa 
Bóg – to można z nim robić, co się chce. W ten sposób niby korząc się przed swoim Bogiem, olewacie go, robicie z niego pacynkę.


Może się zdarzyć każdemu w najbardziej trwałym związku. W przypadku sytuacji awaryjnej chyba jest jakaś różnica miedzy pójściem do apteki, a wydzwanianem po prywatnych gabinetach, czy sumienie pozwoli wystawić receptę za jedyne sto złotych.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

biegły

czwartek, 12 lutego 2015 23:40

właśnie miałam niedawno do czynienia z opinią biegłej sądowej z Tczewa   wydana opinia przez nią była była widocznie pod dyktando zamawiającego a na dodatek w sądzie poświadczyła nie prawdę dokonała wyceny całości domu zeznała że połowy i policzyła sobie za tą przyjemność 4.700 więc ciekawi mnie ile by kosztowała wycena jeśli ta pani by zeznała że wyceniła całość czy w naszym kraju takie osoby pociąga się do odpowiedzialności może ta wiadomość ostrzeże inne osoby z korzystaniaz usług tej osoby no chyba że zależy im na zawyżeniu wartości Bo przeciez wglad w hierarchie jakiejkolwiek intytucji publicznej jest rowny z lamaniem prawa a jesli ktos mowi o przekrecie to zawsze znajdzie sie jakis wykret aby odpowiedzialnosci uniknac. Schorowana ta nasza Polska od gory do dolu. Honor, wiara i ojczyzna sa w obecnych czasach blizsze hulaj, wiej i olej. Bo i po co zyc w kraju w ktorym kazdy obywatej jest wedlug panstwa zlodziejem, fiskus nie wspiera a zabiera, wysokie szczeble zatloczone sa przez komuinistyczne kury ktore gdakaja byle tylko przetrwac. Brakuje w tym kraju honoru polityka (bo zawsze mozna zmienic partie), wiary w ludzi (bo moze Cie okrasc) i milosci do ziemi (ktora nalezy do sasiada). Ja widzę tylko pozory naprawy przeszlości pokomuszzej, jakze wstrętnej i niszczącej nas bez skrupułów od zwycięskiej ofensyfy sojusza - brata do dziś. Przykro patrzeć na klikę sld-owska mającą za cel bronić się nawzajem, dbać jedynie by to co zagrabili narodowi zostalo u nich jak najdłużej. Wybitni specjaliści prawa i bezprawia to też oni. A reszta społeczeństwa czuła na krzywdy jakie czyni się teraz tym starym ludziom, wiąze sobie sama pętle na szyję swoją i swoich bliskich.Marne widoki dla młodych - dzięki starym.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

budowa

poniedziałek, 13 października 2014 22:55

Mam swoje przemyślenia odnośnie budowy kolektorów i nie potrzeba tu żadnej matematyki. Sposobów łącznia blach z rurkami jest kilka i nie potrzeba robić zagłębienia w środku paska blachy a połowę z jednej strony a połowę z drugiej. Tracimy troszkę blachy na zakładkę ale to kilka procent.
Moje sposoby łącznia blachy z rurkami powinny być skuteczne i bardziej kontaktowe nawet gdybyśmy łączyli blachę ocynkowaną z rurkami miedzianymi. To tak aby zbudować zestaw paneli za 1500zł.a do napełnienia ni potrzeba było dużo płynu.

A co do uszczelnienia w celu zwiększenia ciśnienia to myślę ze gdyby było szczelne i dać tam wysokie ciśnienie to by się zrobiła piłka.
Oczywiście można dać grubszą blachę ale to wiadomo waga i koszty wiec jeśli chodzi o kolektory chaupnicze to chyba nie tędy droga .
Fabryczne maja przewagę nad chaupniczymi ze absorber odbiera więcej energii a następnie więcej przekazuje dalej a co z tym idzie ma wysoką sprawność.
Proszę zwrócić uwagę ze w tym sposobie na zakładkę absorber składa się z blaszek o szerokości 15 cm więc z poczernieniem tego powinno być dużo łatwiej niż z arkuszem 2x1.
Następną zaletą takiego rozwiązania jest to ze te blaszki wszystkie są identyczne wiec możliwe jest zamówienie w zaprzyjażnionym zakładzie jakiejś matrycy do falowania blachy a dalej to już produkcja masowa a co z tym idzie niskie koszty i wysoka jakość.
Myślę ze wspólny zakup szkła i miedzi miałby sens tylko musimy ustalić jaką miedzią i jakim szkłem robimy
Jak się razem weżmiemy to będą efekty w postaci niskich kosztów i wysokiej jakości

Ktoś wcześniej zamieścił filmik jak buduje się panele w manufakturze i chwała mu za to. Tam widać wyraźnie, że blacha (absorber) z rurkami ,, przyspawanymi" jest odwrócona. (Rurki w dół) A cóż to daje. a to, że pod blachą wytwarza się wyższa temperatura niż nad absorberem i rurki są w pojemniku o wyższej temperaturze jak po szybą.
Co prawda, że osobiście tego nie sprawdziłem ale w garnku woda szybciej się gotuje jak jest przykryty a zupa szybciej się ugotuje w szybkowarze niż w garnku. Więc może to pudło między blachą miedzianą a wełną zrobić szczelne aby nie rozrzedzać powietrza, ale go sprężać pod wpływem temperatury . Rurki w takiej gorącej przestrzeni efektywniej będą odbierać ciepło.
Co do wyginania blachy to taki przyrząd powinien mieć każdy fachowiec co obrabia blachą wykończenia przy dachu więc nie trzeba robić tylko poszukać. Ma nadzieję, że nie są to bzdury i komuś pomogą


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  12 458  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzys...

więcej...

Blog poświęcony sprawom klimatyzacji, wentylacji, serwisem, montazem, instalacji w wentylacji i klimatyzacji, zarówno tej w domu, jak i w biurach i firmach. Wszystko co powinno się wiedziec aby korzystać z klimatyzacji i być z niej zadowolony

schowaj...

Głosuj na bloog

Średnia ocen: 1
Oddano głosów: 1

Wróć do głosowania

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 12458

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl